پنج شنبه ١٤ مرداد ١٤٠٠ - 
1 2
 
منو اصلی
دسترسی ها

 
 

تاریخچه شعبه بین الملل

 

 موضوع تاسيس شعبه بين الملل دانشگاه در آغاز دولت نهم با هدف تحول ، ايجاد و توسعه فرصتهاي آموزشي و با توجه به برنامه چشم انداز 20 ساله نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و مفاد بند (ب)ماده (50)قانون برنامه چهارم توسعه مد نظر مسئولين محترم دانشگاه قرار داشت توسط کميته راهبردي شعبه بين الملل دانشگاه مورد مطالعه ،امکان سنجي وبررسي قرار گرفت .  که پس از بررسي هاي اوليه و بررسي هاي کارشناسي. درخصوص رشته هاي مورد نياز و امکانات موجود در دانشگاه، تاسيس شعبه بين الملل دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در قشم با مسئولين محترم وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي مکاتبه گرديد .  معاونت محترم آموزشي و امور دانشجوئي وزارت متبوع طي نامه شماره 17862/آ مورخ 10/8/85 موافقت اصولي خود را اعلام نمود . در پي آن موافقت اصولي شعبه بين الملل در مناطق آزاد مورد تصويب يکصد و هفتاد و هفتمين شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي قرار گرفت.(13/8/1385)

 

شروع عملیات آموزشی شعبه بین الملل :

عمليات آموزشي شعبه بين الملل از نيمسال دوم سال تحصيلي 86-85 با شروع ترم دانش پذيري در دو مقطع کارشناسي ارشد و کارشناسي در 10 رشته آغاز گرديد. در نيمسال اول سال تحصيلي 87-86  تعداد 230 دانشجو  در سه مقطع دکتراي حرفه اي ، کارشناسي ارشد و  کارشناسي در 13 در رشته شروع به تحصيل نمودند. محل تحصيل دانشجويان در دو ترم مذکور تواماً در تهران و قشم بود و از بهمن 1386 همزمان با جذب دانشجويان جديدالورود از طريق کنکور سراسري اکثریت کلاسها به قشم منتقل گرديد. درخصوص محل آموزش دانشجويان در قشم، توافقنامه هايي با چند مرکز آموزشي صورت پذيرفت که تا آماده شدن محل کلاسهاي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در آن جزيره از ساختمانهاي آن مراکز استفاده شد .

 

بسترهای آموزشی شعبه بین الملل در قشم  :

در طول دو سال فعالیت ، این شعبه به ساختارهای فیزیکی ذیل نائل آمد :

خريد ساختمان اصلي دانشگاه در قشم ;   محوطه اي در حدود 2500 متر مربع در دو طبق ، تجهيز کليه کلاسها به امکانات کمک آموزشي ، راه اندازي آزمايشگاهها جهت برگزاري واحد هاي عملي ،راه اندازي و تجهيز سالن تشريح ، راه اندازي سايت کامپيوتر در ساختمان دانشگاه  و تجهيز آن با 50 عدد کامپيوتر ،  تجهيز کتابخانه به بيش از 2000  جلد کتاب

 

 

 بسترهای آموزشی شعبه بین الملل در تهران :

درابتدای سال 89 پیرو ورود دانشجويان پزشکی به مقطع بالینی و بازگشت دانشجويان از قشم  به تهران ،مرکز مهارتهای بالینی و مدیریت سلامت شعبه واقع در طبقه فوقانی مرکز بهداشتی درمانی 17 شهریور بازسازی و تجهیز گردید.

و متعاقباً تفاهم نامه هایی با مرکز درمانی طرفه (شروع از شهریور 89) ،بیمارستان هفتم تير(شروع از فروردین90) و فیروزآبادی (شروع از مرداد 90)به ترتیب جهت برگزاری بخشهای قلب، غدد، عفونی، پوست، چشم، گوارش و اطفال منعقد و به نسبت میزان درگیری و خدمات مورد توافق  درصدی از شهریه دانشجویان (20تا 30%) در وجه بیمارستان ها فوق الذکر کارسازی گردید.

در همین راستا  تفاهم نامه هایی با دانشکده ها (شروع از بهمن89) جهت برگزاری دروس عملی و آزمایشگاهها رشته های کارشناسی ارشد و PhD  و داروسازی ،منعقد و به نسبت میزان درگیری و خدمات مورد توافق  درصدی از شهریه دانشجویان (40تا 60%) در وجه دانشکده ها کارسازی گردید و مواردی در فرایند انعقاد قرارداد می باشد.

با عنايت به سیاستهای دانشگاه توجهات به سمت تامین تجهیز و راه اندازی مرکز دندانپزشکی شعبه معطوف گردید و مرکز بهداشتی درمانی و آموزشی  دندانپزشکی شعبه بین الملل در تاریخ 26/06/90 شروع به فعالیت نموده و مرکز دندانپزشکی شعبه در حال حاضر در 10 بخش تخصصی دندانپزشکی به بیش 200 دانشجو اموزشهای بالینی دندانپزشکی ارائه می نماید.

 

 

پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانیشهید بهشــتی
آدرس : تهران -  خیابان ولیعصر (عج) - خیابان شهید عباسپور(توانیر) - جنب پل همت - پلاک 19
تلفن : 88209020 - 021                  فکس : 88649181 - 021                 پست الکترونیک : ib@sbmu.ac.ir
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.